Szpindlerowy Młyn szykuje się do otwarcia sezonu.

W ośrodku zainstalowano nowe siatki ochronne na stokach, a także uruchomiono sprzedaż promocyjnych skipassów – w styczniu narciarze będą mogli szusować za 490 koron na dzień!

Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn planuje oficjalne otwarcie sezonu 9 grudnia tradycyjną imprezą Ski opening, jednak jeśli warunki pogodowe pozwolą, część ośrodka zacznie działać już wcześniej. Na narciarzy czeka nowa kolejka linowa na Horních Mísečkach i nowe siatki ochronne na stokach. W przedsprzedaży są tańsze jednodniowe skipassy na styczeń.

Znakomite warunki narciarskie, żadnych kolejek do kas, bez tłoku na trasach zjazdowych i tanie skipassy – tak będzie w styczniu w Szpindlerowym Młynie. Zniżkowe skipassy można zakupić już teraz rejestrując sie bezpłatnie na Gopass.cz. Za jeden dzień szusowania dwie osoby zaoszczędzą 800 koron za dzień. Cena skipassu na styczeń, zakupionego w przedsprzedaży, wynosi 490 koron, natomiast w sezonie za ten sam skipass zapłacimy aż 890 koron. Nie musimy określić dokładnej daty wykorzystania skipassu, wystaczy zakupić do końca roku i zrealizować w okresie od 8 do 31 stycznia 2018 r. Warunkiem zakupu skipassu jest posiadanie zarejestrowanej karty GOPASS, która uprawnia także do innych zniżek podczas całego sezonu.

Na narciarzy w Szpindlerowym Młynie czeka 25 kilometrów codziennie przygotowywanych tras zjazdowych o wszystkich poziomach trudności, sześć kolejek linowych i dziesięć wyciągów. W tym sezonie uruchomiona zostanie nowa czteroosobowa kolejka z Horních Míseček na Medvědín. Poszerzone zostały także trasy zjazdowe, powstał nowy snowpark na Horních Mísečkach i trasa slalomowa z pomiarem czasu Audi Race Track w Świętym Piotrze.
www.skiareal.cz

 

Skiareal Spindleruv Mlyn

Karnet za free z Helly Hansen!!!

Helly Hansen w tym sezonie ponownie uruchamia program SkiFree – w ramach tego projektu zakupiona nowa kurtka lub spodnie z kolekcji narciarskiej Helly Hansen z kolekcji 2017 – to gratisowy karnet na dzień lub dwa dni szusowania w jednym z wybranych ośrodków narciarskich na świecie.

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją, na zakupy i do zobaczenia na stoku!

Szczegóły projektu i lista partnerskich ośrodków tu: www.hellyhansen.com/skifree/

 

 

 

 

 

Ruszają pierwsze trasy we Vratnej!!!

UWAGA – WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ DLA NIECIERPLIWYCH NARCIARZY!

Już od dziś pierwsze szusowanie w naszym regionie i to na Słowacji w niedalekiej Vratnej
Na górze Chleb panują zimowe warunki, a duża pokrywa śnieżna sprawia, że już w listopadzie możecie rozpocząć u nas sezon narciarski. W piątek 24 czerwca 2017 r. rozpoczniemy ruch weekendowy na trasach Oštiepková mulda a Snilovska przełęcz

Odległość od:
Krakowa i Katowic – 180 km
Bielsko Białej – 120 km
Żywca – 100 km

 

Godziny pracy:
Piątek (24.11.2017) – niedziela (26.11.2017)
Kolejka gondolowa na Chleb kursuje od 9:00 do 15:30.
Kolejki linowe kursują od 09:15 do 15:15

Ceny karnetów:
15 euro / dzień – dorosły
11 euro / dzień – młodszy i starszy
9 euro / dzień – dziecko

Nie zwlekaj i przyjedź na weekend do Vratnej w Małej Fatrze!
Czekamy na Ciebie!

Czarny Groń

 

krzeslo-ok orczyk-ok
1,7 km 2 1
 

{tab Opis ośrodka}

Czarny Groń to jeden z trzech wyjątkowych ośrodków, należących do Rodziny Pingwina (obok Kasina Ski w Kasinie Wielkiej i Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój).

Czarny Gron  stok 3W sezonie zimowym cały kompleks zamienia się w prawdziwy rodzinny narciarski raj. Obiekty i teren przeznaczony do uprawiania sportów zimowych są położone głęboko w dolinie na północnych stokach Beskidu Małego, co gwarantuje utrzymanie śniegu aż do późnej wiosny! Stacja narciarska Czarny Groń to kompleksowa oferta dla miłośników białego szaleństwa – istnieje już od kilku lat, a jej oferta jest z sezonu na sezon poszerzana o nowe atrakcje i udogodnienia. Obecnie w jej ramach funkcjonuje TIGER Snowpark – dla fanów freestylu; cztery oświetlone dośnieżane trasy zjazdowe wraz z nowoczesnymi wyciągami krzesełkowymi (wygodne kanapy!), wypożyczalnia i przechowalnia sprzętu oraz knajpa ze smakowitą kuchnią. Zapaleni narciarze i fani deski na pewno będą bawić się doskonale, a początkujący… Co roku na wydzielonej części stoku działa licencjonowana szkoła narciarstwa i snowboardu, profesjonalni instruktorzy nauczą szusować każdego, bez względu na wiek!

Trasy narciarskie są ratrakowane i w razie potrzeby również dośnieżane, przeszkody w TIGER Snowparku są zmieniane i testowane co sezon, a także w jego trakcie, do tego częste eventy i zawody sprawiają, że tu naprawdę nuda się nie uda.

Zarówno osoby początkujące, jak i te bardziej zaawansowane znajdą tutaj coś dla siebie. Każda z tras narciarskich ma inne nachylenie stoku oraz różne długości, co pozwala na dostosowanie i wybór adekwatny do swoich umiejętności.

  • Czerwona – 700m
  • Niebieska – 700m
  • Niebieska – 400m
  • Niebieska – 100m

Oprócz tras narciarskich zlokalizowanych w warunkach naturalnych dostępny jest sztuczny stok oraz symulator narciarski. To doskonała alternatywa dla początkujących oraz pasjonatów białego szaleństwa, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i technikę przed sezonem albo mają ochotę na rozgrzewkę w narciarskim klimacie.

Czarny Gron Stacja narciarska 7Stacja narciarska to najbardziej zimowa część kompleksu hotelowo-rekreacyjnego Czarny Groń, to miejsce gdzie dużo się dzieje! Wszystkich lubiących sporty zimowe, zarówno tych co lubią poszusować albo poszaleć na desce, jak i tych którzy lubią kibicować i przyglądać się niesamowitym wyczynom najlepszych, zapraszamy na imprezy organizowane specjalnie dla Was! Co roku w lutym organizujemy lekko zakręconą imprezę „Przejazd przez knajpę”, w trakcie której zawodnicy… przejeżdżają przez bar na stoku, aby na końcu wyskoczyć z progu tarasu, wykonać podniebne akrobacje i wylądować kilka metrów poniżej. Pod koniec sezonu zimowego organizujemy imprezę freestylową z pluskiem – w najbardziej szalonych przebraniach zawodnicy przejeżdżają przez specjalnie do tego wybudowany basen… na samym środku stoku – taki jest tylko nasz SPLASH.

Czarny Groń to miejsce prawdziwego białego szaleństwa, przyłącz się!

http://www.czarnygron.pl/

 

Galeria:

{gallery}polska/andrychow/czarny_gron/galeria{/gallery}

{tab Trasy i wyciągi}

{/tabs}

Jak zacząć przygodę z białym szaleństwem?

fot. depositphotos/Gorilla

 

Jak przygotować się fizycznie do wyjazdu na narty?
Doświadczeni instruktorzy narciarstwa radzą, aby przygotowanie do sezonu narciarskiego zacząć nawet już dwa miesiące wcześniej. Nie przesadzajmy początkowo z ilością oraz trudnością ćwiczeń. Należy stopniowo zwiększać obciążenie fizyczne organizmu. Pozwali to później bez większych problemów wytrzymać cały dzień na stoku narciarskim. Zastały i zasiedziały za biurkiem organizm powinien na początkowym etapie przyzwyczaić się więc przede wszystkim do regularnego wysiłku i podniesienia swojej wydolności. Służą temu nieobciążające nadmiernie ćwiczenia wykonywane najpierw przez około 20-30 minut w tygodniu. Możemy zacząć od jazdy na rowerze, szybkich spacerów lub nordic walkingu, pływania, biegania lub zajęć fitness. Czas poświęcony na ich wykonywanie stopniowo wydłużamy, dzięki czemu unikniemy szybkiego wyczerpania organizmu i zniechęcenia. Pamietajmy, że zależy nam na tym, aby w dobrej kondycji wejść na stok, lecz także z niego zejść, nie mówiąc już o możliwości dalszych zjazdów.

Fotolia 47122975 L

fot. Fotolia/dell

 

Na co zwrócić uwagę przygotowując się do wyjazdu na narty?
Ponieważ większość urazów pojawiających się na wyjazdach narciarskich obejmuje głównie kończyny dolne, głowę, a także kręgosłup, szczególną uwagę w trakcie przygotowania fizycznego należy poświęcić ćwiczeniom stabilizującym cały organizm, równoważącym oraz wzmacniającym siłę kończyn dolnych. W sieci można znaleźć całe zestawy ćwiczeń przygotowanych specjalnie pod tym kątem, obejmujących m.in. przysiady na obu nogach, przysiady na jednej nodze z jedną nogą z przodu lub z tyłu, wypady z nogami w przód lub w tył, wypady boczne czy wznoszenia ugiętej nogi. Zestawy tego typu ćwiczeń są dość proste i możliwe do wykonania samemu w domu, bądź skonsultowania ich z instruktorem na siłowni lub w klubie fitness. Stabilizację całego ciała uzyskamy z kolei, wzmacniając mięśnie brzucha i grzbietu przez wykonywanie popularnych brzuszków i pompek. Warto do nich dołączyć także ćwiczenia gibkościowe, przyczyniające się do uzyskania maksymalnych zakresów ruchomości, a więc wszelkiego rodzaju spokojne rozciąganie, a także bardziej dynamiczne ćwiczenia takie jak skłony, wymachy lub skręty ciała. Idealnym połączeniem dla osób przygotowujących się do wyjazdu narciarskiego będzie więc chociażby połączenie ćwiczeń wysiłkowych np. biegania z rozciągającą jogą lub pływaniem. Nie tylko wzmocni to organizm, ale także pozwoli cieszyć się w pełni swoją formą i wyjazdem.

{nomultithumb}

Nowa era Szczyrku

kabinkova lanovka SzczyrkPo raz pierwszy w historii naszej firmy ma miejsce sytuacja, kiedy w jednym ośrodku budujemy jednocześnie aż 3 koleje linowe, nową trasę zjazdową i zbiornik do naśnieżania. Nasze doświadczenie z Tatr wykorzystaliśmy także przy rozwoju ośrodka w czeskim Szpindlerowym Młynie, a teraz również w Polsce. Trwające prawie dwa lata przygotowania administracyjne do nowych inwestycji, oczekiwanie na wydanie pozwoleń i decyzji przez odpowiednie instytucje nareszcie stają się faktem, a sami narciarze będą mogli dostrzec olbrzymie zmiany. Wierzymy, że nowa infrastruktura i bogata oferta usług przyciągnie na narty do Szczyrku wielu miłośników białego szaleństwa. Z pewnością będą to rodziny z dziećmi, które nauczą się tutaj jeździć na nartach, a także profesjonalni narciarze, poszukujący rekreacyjnego szusowania czy treningu przed zawodami. Wierzę również, że do odnowionego Szczyrku przyjadą osoby nie będące narciarzami, które przepiękne Beskidy będą podziwiali podczas zimowych wycieczek, na przykład dzięki nowoczesnej wygodnej kolei gondolowej,” powiedział Bohuš Hlavatý, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu TMR.

 

zatazove testy lanovky v Sczyrku foto TMRW ośrodku narciarskim Szczyrk są właśnie przeprowadzane testy wytrzymałościowe nowych kolei linowych włoskiego producenta firmy Leitner. Gondole i krzesełka kolei są podczas testów obciążane workami ze żwirem o wadze 570 kilogramów. Po pomyślnych testach wytrzymałościowych odbędą się odbiory techniczne, a 16 grudnia zostanie otwarta 10–osobowa gondola i dwie 6–osobowe kanapy z przeźroczystymi żółtymi osłonami. Stacja początkowa 10-osobowej kolei gondolowej znajduje się w lokalizacji Szczyrk Gondola (591 m n.p.m.), a górna na Hali Skrzyczeńskiej (1 001 m n.p.m.). Gondole podczas jazdy pokonują przewyższenie 410 metrów, ich przepustowość wynosi 3 000 os./godz., a czas jazdy to 4 minuty i 8 sekund. Dwie kolejne nowe 6-osobowe kanapy oferują narciarzom ekskluzywne poczucie komfortowej, bezpiecznej i „podgrzewanej” jazdy z osłonami chroniącymi przed wiatrem i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Przepustowość 6-osobowej kanapy, która pokonuje przewyższenie 349 metrów, a jej czas jazdy to 5 minut i 23 sekund, wynosi 2 400 os./godz. Jazda rozpoczyna się w stacji dolnej na Solisku (650 m n.p.m.), a kończy się na Hali Skrzyczeńskiej (999 m n.p.m). Stacja dolna drugiej 6-osobowej kanapy znajduje się na wysokości 650 m n.p.m. na Solisku, a stacja górna na Wierch Pośredni (991 m n.p.m.). Czas jazdy wynosi 4 minuty i 37 sekundy, przepustowość 2 400 os./godz., kolej pokonuje przewyższenie 341 m. Otwarcie ośrodka i uruchomienie wszystkich nowych kolei planowane jest na 16 grudnia 2017.

 

Oprócz kolei linowych w skład nowej infrastruktury wchodzą również nowa niebieska trasa zjazdowa o długości 1 200 metrów, odpowiednia dla rodzin z dziećmi i mniej wymagających narciarzy, zbiornik do naśnieżania o objętości 100 tys. m3, który znajduje się w centralnej części ośrodka na Hali Skrzyczeńskiej. Zbiornik dostarcza wodę do 200 lanc i znajduje się na wysokości 1 000 m n.p.m. Ośrodek zyskał również dwa nowe ratraki do przygotowania stoków narciarskich oraz budynek wielofunkcyjny, w którym znajdują się kasa, infocentrum, toalety, sklep sportowy, przechowalnia nart i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Duży parking ośrodka może pomieścić aż 1 300 samochodów. Przy kolei gondolowej goście mogą bawić się w strefie apréski oraz zjeść coś smacznego w nowym Champagne barze. Narciarze mogli w przedsprzedaży w bardzo korzystnej cenie kupić całosezonowy karnet Sprytna Sezonówka, który w pakiecie rozszerzonym można wykorzystać także w słowackich ośrodkach narciarskich. Po raz pierwszy polski ośrodek w Szczyrku rozpoczął sprzedaż karnetów online i włączył się w program lojalnościowy GOPASS. Wierzę, że ta zima zapewni wszystkim gościom ośrodka niezwykłe wrażenia, zarówno dzięki atrakcyjnym eventom oraz narciarstwu na wysokim światowym poziomie, a w Szczyrku zakochają się nowe rzesze narciarzy,” dodał Július Vinter, Dyrektor Generalny TMR na Polskę.

 

nova lanovka stredisko Szczyrk archiv TMR

Ośrodek narciarski Szczyrk Mountain Resort (SON/Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A.) to jeden z największych polskich ośrodków z nowoczesną infrastrukturą. Ośrodek w marcu 2014 roku kupiła słowacka spółka TMR a.s., stając się właścicielem 97% akcji. W skład ośrodka wchodzi 23 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, 15 km tras sztucznie naśnieżanych (200 lanc do sztucznego zaśnieżania) i 4 km oświetlonych tras narciarskich do jazdy wieczornej. Łączna przepustowość kolei linowych w Szczyrku wynosi prawie 12 tysięcy os./godz. Najszersze trasy zjazdowe mają od 70 do 80 metrów. Narciarze mogą jeździć na 5 trudnych czerwonych i 11 łatwych niebieskich trasach, a ci najbardziej doświadczeni na najtrudniejszej, czarnej trasie.

 

Bedřichov

biegi-ok orczyk-ok
4,5 km 190 km 7
kamera      cennik

{tab Opis ośrodka}

Ośrodek narciarski Bedřichov znajduje się w środkowej części Gór Izerskich. Można tu jeździć na nartach na szerokich stokach o średnim i łatwym stopniu trudności. Dzięki temu trasy te są odpowiednie szczególnie dla rodzin z dziećmi i uczestników kursów narciarskich. Ośrodek – dysponujący wieloma urządzeniami służącymi do przemieszczania się – wyposażony jest w system sztucznego naśnieżania. W ofercie znajdziecie wieczorne jeżdżenie na nartach na wyciągu „Malinovka“. Parking wliczony w cenę, usytuowany jest tuż przy „Malinovce“.

NOWOŚCI
nowy, bezkontaktowy system odprawy biletowej Axcess – bramki i kasy = we wszystkich trzech ośrodkach obowiązuje jeden tzw. skipass specjalnie przygotowany teren na trasach zjazdowych
SKIARÉNA JIZERKY – to trzy ośrodki Tanvadský Špičák, Severák i Bedřichov, gdzie obowiązuje jeden skipass karta gościa JIZERKY CARD umożliwia skorzystanie z wielu zniżek na usługi w regionie /skipassy, bilety wstępu na basen w mieście Jablonec, tor bobslejowy w Janovie, Aquapark Babylón/ większa ilość połączeń tzw. ski busu, który kursuje między trzema ośrodkami i jest bezpłatny dla posiadaczy skipassu lub karty JIZERKY CARD

Lekcje w szkole narciarskiej odbywają się na wyciągach Malinovka i Pastviny, odpowiednie dla dzieci i dorosłych. Rezerwacje lekcji pod numerem telefonu +420 604 581 037. Bedřichov jest miejscowością, gdzie wejść można na specjalnie przygotowywane trasy do uprawiania narciarstwa biegowego o długości 80 km; to Izerska Magistrala Narciarska (czes. Jizerská magistrála). Na szlak wchodzi się w następujących miejscach: stadion Bedřichov, Nová louka – schronisko Šámalova chata, teren przy wieży widokowej Královka czy przełęcz na Maliníku.

Administratorem i zarządcą Izerskiej Magistrali Narciarskiej jest Jizerská OPS – tel. +420 483 380 034, www.jizerskaops.cz.

Galeria:

{gallery}czechy/Bedrichov/galeria{/gallery}

{tab Trasy i wyciągi}