maraton-gorski2

Nowy cykl maratonów górskich w Beskidach

 

Zaczynamy już 11 kwietnia 2015 roku w Bielsku – Białej maratonem WIOSNA – najłatwiejszym i co się z tym wiąże – najszybszym. Poprowadziliśmy go w paśmie Klimczoka gdzie na około 43 kilometrach wbiegniecie na 2486 metrów. Napotkacie 3 mocne podbiegi oraz całą masę szybkich zbiegów.

Maraton LATO wystartuje 20 czerwca 2015 w Beskidzie Małym W Rzykach i będzie to maraton nocny na dystansie nieco ponad 44 km i przewyższeniu 2571m. Tym razem góry będą niższe ale za to trasa poza dwoma mocnymi podbiegami da Wam popalić bezustannym wahaniem góra-dół. No i na pewno nie zapomnicie nocnej wizyty na Żarze i Bukowcu.

26 września 2015 to data maratonu JESIEŃ w Korbielowie gdzie poziom trudności znowu wzrośnie bo oto na niecałych 42 km pokonacie prawie 2600 m w górę w tym raz na prawie 1500m n.p.m. zaliczając po drodze Rysiankę, Trzy Kopce czy mijając Pilsko.

Na zakończenie sezonu , tuż przed Bożym Narodzeniem 18 grudnia 2015 najtrudniejszy sprawdzian bo maraton ZIMA rozegra się na nieuczęszczanych szlakach pasma Baraniej Góry. Dystans ponad 50 km i przewyższenie prawie 3500 m pozwoli zakończyć sezon z przytupem i sprawdzić się w trudnych zimowych warunkach przemierzając m.in. Skrzyczne, Malinowską Skałę i Ostre.

Na każdej trasie będą na Was czekać punkty odżywcze, posiłek regeneracyjny na mecie oraz wyjątkowy, pamiątkowy medal, który jednocześnie jest jedną z czterech części medalu za cały cykl. Poza normalną klasyfikacją za każdą z imprez osobno będziemy też zupełnie osobno klasyfikowali na podstawie całkowitego czasu z wszystkich czterech biegów więc walczyć można do końca.

Po więcej szczegółów zapraszamy na www.maratongorski.pl  oraz www.facebook.com/maratongorski, a podgląd na przebieg tras macie poniżej

{gallery}2015/maraton{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *