PucharBachledow prev

Puchar Bachledów już jutro!

 

Kilkudziesięciu narciarzy i narciarek wystartuje w pierwszej edycji Pucharu Bachledów. Zespoły złożone z 6 zawodników, reprezentujących 5 różnych kategorii wiekowych, będą rywalizować w konkurencji super slalom w myśl zasady „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Każdy członek drużyny stanie na starcie dwukrotnie, a do punktacji będzie się liczyło miejsce uzyskane w czasie każdego z przejaz-dów. O łącznym wyniku drużyny zdecyduje suma punktów z 12 przejazdów wszystkich narciarzy tworzących ekipę.

Dopingować uczestników będzie między innymi najlepszy polski alpejczyk w historii i pomysłodawca imprezy, który sam również weźmie udział w rywalizacji – Andrzej Bachleda-Curuś oraz olimpijka z Soczi, reprezentantka Polski w skicrossie Karolina Riemen-Żerebecka.

Udział w zawodach zapowiedziały takie sławy polskiego narciarstwa alpejskiego jak: Małgorzata Tlałka-Długosz, Kazimierz Burzykowski, Robert Zubek, Szymon Kraciuk, Andrzej Bielawa, Wojciech Gajewski czy Anna Berezik.

O 10 rano narciarze z kilkunastu drużyn rozpoczną zmagania o główne trofeum. Drugi przejazd zaplanowano na godzinę 12:00 a zakończenie imprezy odbędzie się w okolicach godziny 14. Zachęcamy wszystkich pasjonatów białego szaleństwa do przyjazdu do Białki Tatrzańskiej i kibicowania wytrawnym narciarzom na trasie super slalomu. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali nie tylko darmowe karnety na wyciąg, ale również pyszny poczęstunek.

Więcej informacji o zawodach na www.tauronbachledaski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *