harrachov

W Harrachovie sezon narciarski (do tego tańszy) potrwa aż do Wielkanocy

 

W tym roku w Harrachovie wyjątkowo długo będą czynne także trasy zjazdowe na wschodnich zboczach. Jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, planujemy, że trasy niebieska i czerwona w kierunku Ryžoviště będą czynne aż do 9 kwietnia a na czerwonej trasie w kierunku centrum będzie można szusować aż do 23 kwietnia – mówi Vladimíra Černá ze ośrodka narciarskiego Harrachov.

Czynne są także wciąż obie koleje linowe i wyciąg DOPLÍK obsługujący jazdy wieczorne. Odbywają się one bezpośrednio po jazdach dziennych. Od niedzieli do czwartku jeździ się do godziny 18.00, w piątek i sobotę wyciąg czynny jest aż do godz. 20.00. Już od wielu lat Harrachov należy do ośrodków, które zamykają w Karkonoszach sezon zimowy, podobnie jak ośrodki na Pradziadzie i w Mísečkach. Chociaż oba te ośrodki leżą na wysokości 1300 m n.p.m., a w Harrachovie górna stacja kolei linowej tylko na wysokości 100 m n.p.m., to nasza trasa zjazdowa o długości niemal dwóch kilometrów stanowi mocną konkurencję dla ich stoków liczących po pięćset metrów.

Dogodne warunki znajdą także miłośnicy klasycznego narciarstwa, na weekend do końca marca przygotowywana jest także podstawowa pętla magistrali narciarstwa biegowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *