plakat-a2 1440-2

XII Polar Sport Skitour oraz Snow Leopard Day 4 marca w Zawoi

 

W zeszłym roku na starcie Polar Sport Skitour zameldowało się ponad 120 zawodników i zawodniczek rywalizujących w sześciu kategoriach. W tym roku ok. 200 śmiałków zmierzy się z 12-kilometrową trasą o sumie przewyższeń ok. 900 metrów i z dwoma odcinkami specjalnymi – obok wodospadu na potoku Mosornym oraz skałki obok „stokówki”. Atrakcyjne nagrody czekają nie tylko na tych, którzy z trasą poradzą sobie najlepiej – specjalna pula rozlosowana zostanie wśród wszystkich uczestników. W ramach wpisowego każdy zawodnik otrzyma bogaty pakiet startowy.

Organizator: Fundacja Na Start im. Basi German
Data: 04.03.2017 (sobota)
Miejsce: Stacja kolei linowej Mosorny Groń w Zawoi
Godzina startu: 11:00
Miejsce zakończenia: Karczma „Dzika Chata” (dawny Styrnol) godz.16:00
Biuro zawodów: górna stacja Mosorny Groń

 

PROGRAM
8.00 – zapisy na zawody, odbiór numerów startowych
10.00 – zamknięcie listy startowej
10.30 – prezentacja trasy
11.00 – start zawodników we wszystkich kategoriach
12.00 – 14.00 – posiłek
14.00 – ogłoszenie wyników
16.00 – ceremonia dekoracji zwycięzców wraz z losowaniem nagród (Karczma Dzika Chatadawny-
Styrnol)

Wpisowe
75 zł – niższe wpisowe dotyczy osób, które zapiszą się oraz dokonają zapłaty wpisowego
przelewem na konto Fundacji do dnia 01.03.2017 (środa) wraz z podaniem imienia oraz
nazwiska zawodnika. Pakiet startowy: koszulka Dynafit, ciepły posiłek, pamiątkowy nr startowy, medal, losowanie nagród, dobra zabawa…

snowleopardday2017SNOW LEOPARD DAY
Partnerem i głównym sponsorem zawodów nie po raz pierwszy została marka DYNAFIT. W tym roku jej zaangażowanie nie ograniczy się jednak wyłącznie do nagrodzenia zwycięzców. Ekspert w dziedzinie skitouringu, którego logo zdobi właśnie śnieżna pantera od lat współpracuje ze Snow Leopard Trust – organizacją na rzecz ochrony tego zagrożonego gatunku. Snow Leopard Day to idea mająca na celu nie tylko zasilenie funduszu, ale również propagowanie sportów górskich i zwrócenie uwagi na problem gatunków zwierząt zagrożonych wymarciem. Z okazji XII Polar Sport Skitour DYNAFIT zamieni każdy metr przewyższenia pokonany przez startujących na 1 eurocent. Uzbierana suma przekazana zostanie na program ochrony irbisów w Pakistanie. Snow Leopard Day w tym roku przybrał wymiar iście międzynarodowy – tego samego dnia, równolegle do zawodów w Zawoi, podobne imprezy odbędą się też w Austrii, Francji, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Słowenii oraz na Słowacji.

Źródło/więcej informacji: zawody.polarsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *