zjazd-ok

Ski&Sun Świeradów Zdrój

biegi-ok krzeslo-ok orczyk-ok gondola-ok
2.5 km 10 km  0 2 1
kamera      cennik

{tab Opis ośrodka}

reklama2014Ośrodek narciarski SKI & SUN Świeradów Zdrój
Na szczyt Stogu Izerskiego narciarzy wywozi nowoczesna i najbardziej zaawansowana technologicznie kolej gondolowa austriackiego producenta Doppelmayr. 71 ośmioosobowych gondoli w ciągu godziny jest w stanie wywieźć na szczyt ponad 2000 osób, a podróż nią zajmuje ok. ośmiu minut. Trasa narciarska o długości 2500 m długości i średnim nachyleniu 19 % zapewnia zróżnicowany poziom trudności, jest naśnieżana 20 armatkami śnieżnymi oraz oświetlona przy pomocy 68 masztów oświetleniowych z 136 lampami dla wykorzystania do jazdy po zmroku (jazda nocna od 18 do 21). Dodatkowo 900-metrowy, górny odcinek trasy zjazdowej spełnia warunki do uzyskania homologacji FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) do rozgrywania zawodów na poziomie Mistrzostw Polski. Jest to jedna z trzech najdłuższych i najlepiej oświetlonych nartostrad w Polsce. Trasa narciarska daje możliwość jazdy narciarzom o różnych stopniach umiejętności od początkujących po zaawansowanych. Ośrodek SKI & SUN Świeradów Zdrój funkcjonuje przez cały rok. W sezonie zimowym ułatwia i uprzyjemnia szusowanie narciarzom, a w porze letniej urozmaica wycieczki zarówno turystom pieszym, jak i rowerowym.

Ośrodek na miarę marzeń czyli Ski&Sun w liczbach:

Rodzaj wyciągu: kolej gondolowa
Długość wyciągu: 2171 m
Różnica wzniesień: 443 m  (617 m n.p.m. – stacja dolna,  1060 m n.p.m – stacja górna)
Średnie nachylenie stoku: 19%
Godziny otwarcia: 9:00-16:30, 18:30-21:00
Ilość 8 osobowych wagoników: 71 szt.
Przepustowość: 2400 os./godz. (czas przejazdu: 8 minut)
Oświetlenie: TAK (68 masztów oświetleniowych-136 lamp)
Naśnieżany: TAK (20 armatek)
Szkoła narciarska: TAK
Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego: TAK
Parking: TAK
Dodatkowo: gastronomia
Długość tras: 2500 m oświetlonej nartostrady
Stopień trudności: trasa umiarkowana/łatwa
Średnia pokrywa śnieżna w sezonie: 30-100 cm
Pasmo: Sudety – Góry Izerskie

Wypożyczalnie i serwis sprzętu sportowego
Na terenie dolnej stacji ośrodka działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis i szkoła narciarska oraz sklep z akcesoriami. Wypożyczalnia funkcjonuje także jako Centrum Testowe ROSSIGNOL (możliwość testowania najnowszych modeli nart z bieżącej kolekcji), a w sowim asortymencie posiada 210 par butów narciarskich, ponad 200 par nart i 25 kompletów snowboardowych oraz kaski i kije narciarskie. Sprzęt jest konfekcjonowany na specjalnych stojakach szwajcarskiej firmy Montana, które umożliwiają jego dokładne suszenie i dezynfekcję, co służy zachowaniu odpowiedniej higieny użytkowania. Serwis narciarski i snowboardowy wyposażony jest w profesjonalne maszyny do ostrzenia nart i snowboardów oraz smarowalnicę Montana, co oprócz doświadczenia pracowników daje gwarancję najwyższej jakości obsługi.

Szkoła narciarska
Na terenie kompleksu narciarskiego działa również szkoła narciarska i snowboardowa Prorider Polska. Szkolenie dzieci i młodzieży oraz osób początkujących odbywa się w specjalnie przygotowanym ogródku narciarskim SunKid, wyposażonym w specjalną taśmę ułatwiającą pokonywanie różnicy wzniesień oraz liczne przeszkody i elementy wspomagające naukę jazdy na nartach i snowboardzie. Wszyscy instruktorzy posiadają aktualne uprawnienia PZN.

{gallery}polska/dls/swieradow-gondola/galeria{/gallery}

Świeradów-Zdrój
Bad Flinsberg, jak niegdyś nazywano Świeradów-Zdrój, słynie głównie z połączenia naturalnych zasobów wód radoczynnych, borowiny, lasów świerkowych i niezwykłego położenia, zapewniającego specyficzny mikroklimat. Dzięki niemu naturalna pokrywa śnieżna spoczywa na okolicznych stokach co najmniej przez 90 dni w roku. Te nieprzeciętne właściwości klimatyczne doskonale odpowiadają warunkom uprawiania sportów zimowych, natomiast w lecie Świeradów-Zdrój zmienia się w idealne miejsce na przejażdżki rowerowe czy spacery. Oprócz tego Świeradów-Zdrój słynie z uzdrowiska, które zaczęło rozwijać się od 1768 r. Kuracyjna Księga Gości prowadzona od 1770 roku potwierdza historyczną wyjątkowość tego miejsca i jego lecznicze warunki. Dom Zdrojowy posiada najdłuższą w Sudetach krytą halę spacerową, liczącą ok. 80 m. Oprócz aktywnego wypoczynku w Świeradowie-Zdroju można zrelaksować się podziwiając zabytkowe miejsca i budowle miejscowości o charakterystycznych konstrukcjach wieńcowych, przysłupowych i mieszanych z XIX wieku.

{tab Trasy i wyciągi}

mapa

 

{tab Kontakt / Dojazd / Pogoda}

logoSKI & SUN Świeradów Zdrój
Kolej Gondolowa
ul. Źródlana 7
59-850 Świeradów-Zdrój
tel: 075 615 20 20
fax: 075 78 17 016
e-mail: biuro@skisun.pl
www.skisun.pl 

{mosmap centerlon=’15.323520361836245’|centerlat=’50.90937486946122’|zoom=’12’|kml=’http://www.nanarty.info/osrodki.kmz’}

{/tabs}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *