Turbacz XC logotyp

Turbacz XC – Śladami olimpijczyków – 11km bieg z Obidowej na Turbacz

To na tej trasie, już w sobotę 11 marca, odbędą się zawody sportowe w biegu na nartach stylem klasycznym. Start w Obidowej, cel – Turbacz. Udział w biegu dedykowany jest zarówno amatorom, jak i zawodnikom z większym stażem. Suma przewyższeń na 11 km trasie biegu jest równa 500 m. Cały dystans rozciągnięty pomiędzy górną częścią miejscowości Obidowa, przez szczyt Solniska i Rozdziele trasa biegu prowadzi na Halę Turbacz prosto na szczyt góry, gdzie znajduję się schronisko PTTK Turbacz. Na mecie zawodnicy otrzymają dyplom, ciepłą herbatę i posiłek energetyczny.

Parametry trasy nie są wbrew pozorom wygórowane. Na 11 kilometrowym odcinku notujemy 500 m przewyższenia, mimo to dzięki specyfice ukształtowania terenu, odcinek z Obidowej jest jedną z najłatwiejszych do pokonania dróg na szczyt z poszczególnych miejscowości otaczających masyw Turbacza – komentuje Dawid Szeliga, inicjator trasy. Wkomponowanie w przepiękny gorczański krajobraz oraz powyższe walory techniczne sprawiają, że szlak zalicza się do unikatowych w skali europejskiej! Idealny dla amatorów jak i wymagających biegaczy – dodaje.

Celem projektu jest propagowanie narciarstwa biegowego, zwłaszcza stylu klasycznego i promowanie regionu, to podstawowa motywacja do organizacji imprezy, której inicjatorem jest Klub Sportowy Obidowiec Obidowa we współpracy z Tatra Holding, Gmina Nowy Targ, Powiat Nowotarski oraz Lafrage.

Przydatne informacje:

Termin, miejsce: 11 marca 2017 r., Obidowa
Strona internetowa: www.turbacz-xc.pl
Wpisowe: 30 zł zgłoszenia internetowe, 40 zł w dniu zawodów w biurze zawodów

 

Turbacz XC baner

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *